film izle

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Anadolu MUN 2017’ye katılmak için ne yapmalıyım?

Anadolu MUN 2017 başvuruları 9 Ekim 2017 ile 31 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Etkinliğe katılım için sınırlı kontenjan belirlendiğinden öğrencilerimiz başvuru formunu eksiksiz ve özenli doldurmalıdır.

Anadolu MUN 2017’de neler yapılacak?

Anadolu MUN 2017, Birleşmiş Milletler simülasyonudur. Projemiz, katılacak öğrencilerine teoride öğrendikleri dersleri pratiğe dökmelerini sağlayacak bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Simülasyonda, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi oturumu, gerçeğine en yakın şekilde düzenlenecek ve katılımcılarımız konseyde yer alan 15 (onbeş) üye ülkeyi temsil ederek, Nükleer Silahların Yayılması konusunda gün boyunca müzakerede bulunacaklardır. Model Birleşmiş Milletler etkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan, yaygın bir organizasyondur. Ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde yer alan videolara göz atabilir, internet bağlantılarını inceleyebilir ve arama motorlarından araştırma yapabilirsiniz.

Anadolu MUN 2017 katılımcılara nasıl katkıda bulunur?

Günümüzde üniversite eğitimi alan öğrencilerin çoğu teoride aldıkları bilgileri pratikte uygulama anlamında okullarından daha çok talepte bulunmaktadır. Bu talebe uygun olarak Anadolu MUN 2017, açıköğretim sisteminde eğitim gören öğrencilerini Yunusemre Kampüsü’ne davet ederek hem öğrencilerini üniversitelerinde ağırlamak hem de başarı ile devam eden eğitimlerini pratiğe dökebilecekleri bir simülasyon ortamını sunarak eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Anadolu MUN 2017’de başvuru ücreti veya katılım ücreti var mı?

Anadolu MUN 2017 için herhangi bir katılım ücreti alınmamaktadır. Katılımcılar konaklama ve ulaşım ücretlerini kendileri karşılayacaklardır. Etkinlik günü öğle yemeği Anadolu Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.

Anadolu MUN 2017 katıldıktan sonra belge alabilecek miyim?

Evet, Anadolu MUN 2017 etkinliğini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Anadolu MUN 2017’ya katılmadan önce çalışma yapmalı mıyım?

Anadolu MUN 2017’ye davet edilecek öğrencilerimiz, kendisine atanan ülkenin delegesi olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Nükleer Silahların Yayılması konusunda çalışma yapmak ve temsil edeceği ülkenin konu hakkında yaptığı çalışmaları inceleyerek etkinliğe ön hazırlık yapmalıdır.