film izle

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Anadolu MUN 2016’ya katılmak için ne yapmalıyım?

Anadolu MUN 2016 başvuruları başlamıştır. Etkinliğe katılım için sınırlı kontenjan belirlendiğinden öğrencilerimiz başvuru formunu eksiksiz ve özenli doldurmalıdır.

Anadolu MUN 2016’da neler yapılacak?

Anadolu MUN 2016, Birleşmiş Milletler simülasyonudur. Projemiz, katılacak öğrencilerine teoride öğrendikleri dersleri pratiğe dökmelerini sağlayacak bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Simülasyonda, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi oturumu, gerçeğine en yakın şekilde düzenlenecek ve katılımcılarımız konseyde yer alan 15 (onbeş) üye ülkeyi temsil ederek, BM Reformu konusunda iki gün boyunca müzakerede bulunacaklardır. Model Birleşmiş Milletler etkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan, yaygın bir organizasyondur. Ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde yer alan videolara göz atabilir, internet bağlantılarını inceleyebilir ve arama motorlarından araştırma yapabilirsiniz.

Anadolu MUN 2016 katılımcılara nasıl katkıda bulunur?

Günümüzde üniversite eğitimi alan öğrencilerin çoğu teoride aldıkları bilgileri pratikte uygulama anlamında okullarından daha çok talepte bulunmaktadır. Bu talebe uygun olarak Anadolu MUN 2016, açıköğretim sisteminde eğitim gören öğrencilerini Yunusemre Kampüsü’ne davet ederek hem öğrencilerini üniversitelerinde ağırlamak hem de başarı ile devam eden eğitimlerini pratiğe dökebilecekleri bir simülasyon ortamını sunarak eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Anadolu MUN 2016’da başvuru ücreti veya katılım ücreti var mı?

Anadolu MUN 2016, Anadolu Üniversitesi bilimsel araştırma projeleri kapsamında fonlanmaktadır. Bu nedenle herhangi bir başvuru ücreti veya katılım ücreti talep edilmemektedir. Etkinliğe katılım için kontenjan sınırı bulunmaktadır. Davet edilecek öğrencilerimizin yol, konaklama, yemek giderleri ilgili projemiz tarafından karşılanacaktır.

Anadolu MUN 2016 katıldıktan sonra belge alabilecek miyim?

Evet, Anadolu MUN 2016 etkinliğini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Anadolu MUN 2016’ya katılmadan önce çalışma yapmalı mıyım?

Anadolu MUN 2016’ya davet edilecek öğrencilerimiz, kendisine atanan ülkenin delegesi olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Reformu konusunda çalışma yapmak ve temsil edeceği ülkenin konu hakkında yaptığı çalışmaları inceleyerek etkinliğe ön hazırlık yapmalıdır. Buna ek olarak, Nisan ayının ikinci yarısında sitemize hazırlık metni yüklenecektir. Bu metin, etkinliğe katılacak öğrencilerimizin daha sağlıklı bir şekilde etkinliğe hazırlanmasına hizmet edecektir.